Aktualności
Maciej Krysiak - Twój trener personalny

Jedząc makaron łatwo jest przytyć. A czy jest taki, który nie powoduje tej przypadłości? Owszem, to makaron pełonoziarnisty.

Jeszcze kilka lat temu, jeśli chcieliście zjeść makaron z mąki z pełnego przemiału, musieliście iść do sklepu ze zdrową żywnością i kupić dziwny makaron, który po ugotowaniu podobny był zupełnie do niczego.
Z pomocą (i dużą szansą rynkową) przyszła firma Lubella.
Od ponad roku bez większych problemów, można kupić ich produkt, który nazywa się Pełne Ziarno.
Makaron Lubelli występuje w kilku rodzajach, ja najczęściej kupuję pióra, świderki albo gniazda wstążki.

Jedząc makaron pełnoziarnisty, będziecie mniej narażeni na łapanie wagi, ponieważ jego indeks glikemiczny jest dużo niższy niż normalnych klusek.

Główne zalety pełnoziarnistego:
-zdecydowanie niższe IG
-większa ilość białka
-większa ilość błonnika
-świetny smak
-trudno rozgotować

Porównanie
Dla przykładu spójrzmy jak prezentują się porównanie ilości składników odżywczych, w Lubella Pełne Ziarno i innym dostępnym rodzajem makaronu, w 100 gr(celowo nie ujawniam producenta).

Makaron zwykły(kolanka)

wartość energetyczna 354 kcal
białko 11,5 gr
węglowodany 72,7 gr
błonnik 0,8 gr

Makaron Pełne Ziarno

wartość energetyczna 357 kcal
białko 15,2 gr
węglowodany 68 gr
błonnik 6,2 gr

Aby nie ograniczać dostępu do wiedzy, nadmieniam, że jest jeszcze jeden naprawdę dobry makaron w Polsce.

Mam na myśli włoski produkt o handlowej nazwie MISURA. Jest odrobinę droższy od Lubelli, ale nie ustępuje jakością i smakiem.

Zarówno makarony Lubella-Pełne Ziarno, jak i Misura, są do kupienia w większości supermarketów.

Ich ceny oscylują w granicach: Lubella 400 gr-między 4 a 5 zł, a Misura 500 gr-między 5 a 6 zł.

Polecam

źródło:
Maciej Krysiak

Latest comments
  • Dobra rzecz. Sam kilka razy gotowalem ten makaron i musze przyznac ze jest bardzo smaczny, cena nie szokuje i jest podobna do ceny zwyklych klusek. Rozgotowac go nie probowalem…

    • Ja też nie próbowałem celowo rozgotować makaronu pełnoziarnistego, ale jak się zgapiłem parę razy i poszedłem do kuchni po czasie, to makaron nie był rozgotowany :-)

  • P.S
    Ostatnio ta lubelle kupilem za 3.39 w realu:)

  • Wartości energetyczne w tekście są podane standardowo dla 100g produktu?

    • Dobra, już doczytałem:)

      • ;-)

  • Fajnie, ze Lubella zdecydowała się wprowadzić te makarony będę musiał go spróbować :)

LEAVE A COMMENT