Aktualności

Cytryniec chiński, silny adaptogen

Zioła zwane adaptogenami mają zdolność do zwiększania możliwości adaptogennych, czyli wytrzymałości na skrajne temperatury, zmęczenie oraz wysiłek fizyczny i psychiczny.
Jednym z silniejszych adaptogenów jest Cytryniec chiński-Schizandra chinesis.

Składniki tej rośliny azjatyckiej, pozyskiwane są z kłączy i owoców, przypominających jarzębinę w kolorze pomarańczowym.
W skład aktywnych części rośliny wchodzą kwas cytrynowy i jabłkowy, flawonoidy, saponiny i ligniany.

Schizandra występuje głównie w Azji, dlatego od tysięcy lat jest stosowana w medycynie chińskiej, koreańskiej i rosyjskiej jako środek tonizujący i energetyzujący.

Dzięki występowaniu dużej ilości związków lignianowych wpływa korzystnie na pracę wątroby.

Działanie Cytryńca szczególnie pozytywnie odczułem w okresie, gdy miałem mnóstwo fizycznej pracy z moimi klientami.

Co czułem?

Duże pobudzenie, szczególnie po ekstrakcie standaryzowanym na 9% schizandryn(na rynku obecne są dwa preparaty: z owoców i standaryzowany z kłączy) miałem energię przez cały dzień, czasami nawet dochodziło do tego, że trudno było mi zasnąć.
Oczywiście są osoby, które nie odczują żadnych efektów po Cytryńcu, jednak ja do nich nie należę i szczerze polecam korzystanie z dobrodziejstw adaptogenów.

źródło:
www.swanson.com.pl

Written by

Od wielu lat zajmuję się zawodowo sportem i dietetyką. Pracuję z mieszkańcami Łodzi na siłowniach, bieżniach i innych obiektach sportowych. Chcesz poprawić swoją kondycję lub zgubić kilka kilogramów? Zadzwoń do mnie.

Latest comments
  • Jako fan(atyk) wszelkiego rodzaju napojów energetycznych nie mogę przejść obojętnie obok takiego artykułu i nie wypróbować :)

    • Pamiętaj tylko, żeby zakupić mocniejszą wersję, czyli standaryzowaną na 9% schizandryn.
      Pozdrawiam

  • Gdzie to można kupić w Łodzi ??

  • Czy to ma jakieś działanie uboczne? Można go łykać załóżmy przez kilka miesięcy bez negatywnego wpływu na organizm?

    • Nie znalazłem żadnych informacji dotyczących skutków ubocznych, ale nie spożywałbym dłużej niż dwa, trzy miesiące-bo i po co?

LEAVE A COMMENT